Jak się przygotować do matury z matematyki

Jeszcze kilkanaście lat temu egzamin maturalny z matematyki nie był obowiązkowy. To od ucznia zależało czy podchodzi do zdawania tego przedmiotu. Egzamin mógł przebiegać w formie podstawowej lub rozszerzonej. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej i każdy maturzysta musi zdawać maturę z matematyki. Jak więc dobrze się przygotować? Na co zwracać szczególną uwagę? Które pomoce naukowe wybierać? Jeśli chodzi o tą ostatnią kwestię, to podręcznik Teraz matura matematyka cieszy się wśród uczniów bardzo dużym zainteresowaniem. W jednym egzemplarzu mamy bowiem do czynienia z wiedzą praktyczną i teoretyczną.

Książka dobra na powtórki

Bez względu na to, czy maturzysta ma dobre wyniki w nauce, czy też ciągle musi zasięgać korepetycji, książka Teraz matura matematyka będzie dla niego dobrym rozwiązaniem. W podręczniku znajduje się bowiem cały przekrój teorii z zakresu wiedzy podstawowej, z którą maturzyści mieli styczność we wszystkich klasach liceum lub technikum. Jest to swoistego rodzaju vademecum, które ułatwia powtórzenie materiału i usystematyzowanie wiedzy. Niemniej jednak jeśli chodzi o egzamin maturalnym, to sama teoria nie wystarczy. Trzeba także porozwiązywać trochę zadań i testów. Mając ten podręcznik maturzysta, może sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie. Wystarczy, że wybierze jeden z arkuszy maturalnych i przystąpi do rozwiązywania testów. W tym miejscu warto dodać, że w tej publikacji znajdują się testy, które występowały na maturach w poprzednich latach. Zostały one sprawdzone przez specjalną komisję i są zgodne ze wszystkimi aktualnymi zasadami egzaminacyjnymi. 

Dobrze znane wydawnictwo

Podręcznik Teraz matura matematyka został opublikowany przez wydawnictwo Nowa Era. Spółka ta specjalizuje się w tworzeniu pomocy naukowych dla uczniów. W tym przypadku jest to praca zbiorowa, która wzbudza zainteresowanie nie tylko maturzystów, ale także nauczycieli i korepetytorów. Opracowanie zostało tak wydane, by w łatwy sposób można było powtarzać wiedzę i sprawdzać swoje umiejętności. W książce są nie tylko zestawy zadań, ale jest także karta zbiorów oraz prawidłowe odpowiedzi.